ISSN: 1301-0085
e-ISSN: 1309-0275
Başlangıç: 1996
Yayın Aralığı: Aylık
Yayıncı: Pamukkale Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Değerli Yazarlarımız,

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi, Makale yoğunluğu nedeniyle 01.01.2023 tarihine kadar makale gönderimine kapalı olacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Yayın Dili Hakkında Duyuru
Değerli Yazarlarımız,
Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’nin yayın dili politikası 2022 Eylül ayı itibariyle güncellenmiştir. Güncellenen yayın dili politikasının detaylarına aşağıda yer alan notlardan ve Yazar Rehberinden ulaşabilirsiniz.

1-Dergimize gönderilen çalışmaların hakem değerlendirme sürecinin Türkçe tam metni üzerinde yapılmasına karar verilmiştir. Dolayısıyla siz değerli yazarlarımızdan, hakem değerlendirme süreci için çalışmanızın sadece Türkçe tam metnini göndermenizi rica ediyoruz.
Yabancı dil öğretimi konusunda yapılan çalışmalar hakem değerlendirme süreci için çalışmalarını İngilizce tam metin olarak gönderebilir.
Çalışmanız hakem değerlendirme süreci sonrasında yayına kabul edildikten sonra sizden çalışmanızın hem Türkçe hem de İngilizce tam metnini talep edilecektir.
2-TR Dizin Dergi Değerlendirme Kriterleri’nde 2020 yılı için yapmış olduğu değişiklik üzerine Sosyal bilimler dâhil olmak üzere tüm bilim dallarında yapılan makaleler için “Etik Kurul Onayı” talep edilmektedir. Dolayısıyla dergimize gönderilen tüm çalışmalardan "Etik Kurul Onayı" mutlaka alınmış olmalıdır. Etik kurul onayı olmayan çalışmalar değerlendirme sürecine dahil edilmeyecektir.

3-  PAUEFD, makalelerin derginin ana sayfasında yer alan makale yazım şablonlarına uygun olarak yazılmasını önemsemektedir. Yazarlarımızın dergimize makale gönderirken ilgili şablonları dikkate almalarını önemle rica ederiz
2022 - Sayı: 56

..........................