Fethi GÜNGÖR Prof. Dr. YALOVA ÜNİVERSİTESİ
Yayın 9 Atıf 5 Hakemlik 6
9 Yayın
5 Atıf
6 Hakemlik
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Sosyal Hizmet Sosyoloji Aile Sosyolojisi Sosyal Hizmet alanında; aile, dezavantajlı gruplar, gönüllülük, göçmenler, mülteciler, sağlık sosyolojisi ve sivil toplum kuruluşları; Sosyoloji alanında; aile, çocuk, insan hakları, sivil toplum, soykırım, sürgün, göç, mültecilik, az gelişmişlik, toplumsal sorunlar, kültürel farklılıklar, sağlık sosyolojisi, İslam dünyası, Orta Doğu, Kafkaslar ve Orta Asya çalışmaları.

Biyografi

Prof.Dr. Fethi GÜNGÖR, 1982’de Kayseri-Develi İmam Hatip Lisesi’nden, 1986’da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Tefsir dalındaki yüksek lisans çalışmasını 1990’da Marmara Üniversitesi’nde; sosyoloji dalındaki doktora çalışmasını da 2004’te İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. 2013 yılında sosyoloji doçenti olarak atandığı Yalova Üniversitesi’nde 2019 yılında profesör kadrosuna yükseldi. Eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri yanında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve ardından Müdürlüğü, Genel Sekreterlik, Hukuk Fakültesi Dekanlığı, BAP Komisyonu Üyeliği, Yalova İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği gibi idari görevler de yürüttü.
Çeşitli yayın organlarında aile, sivil toplum, insan hakları, göç ve mültecilik, dezavantajlı gruplar ve İslam dünyasıyla ilgili çalışmaları yayımlandı. Telif ve tercüme eserleri basıldı. Sivil toplum, Kur’an araştırmaları ve Kafkasya konulu aylık dergiler çıkardı. Hakemli bilimsel Yalova Sosyal Bilimler Dergisi’nin kurucu editörlüğünü üstlendi. Mart 2015-Aralık 2019 arasında Diriliş Postası gazetesinde Fikriyat Köşesi’nde haftalık tam sayfa inceleme yazıları ve ayrıca çeviri yazıları yayımlandı.
2000-2008 yıllarında yönetim kurulu üyesi olduğu Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nda ve Pendik Belediyesi’nde üçer dönem Sivil Toplum Okulu seminerleri düzenledi. Yüzlerce konferans, radyo ve televizyon programına konuşmacı olarak katıldı.
Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nde yedi sene uzman olarak çalıştı. Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde on beş yıl öğretim elemanı olarak çalıştıktan sonra 2009 yılında intisap ettiği Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde aile, sivil toplum, insan hakları, göç ve mültecilik konularında dersler vermeye devam etmektedir.
Evli ve dört çocuk babası olup Türkçenin yanı sıra ana dili Çerkesçenin doğu ve batı lehçeleri ile Arapça ve Osmanlıcayı ileri düzeyde, İngilizce ve Farsçayı iyi düzeyde, Rusçayı temel düzeyde kullanmaktadır. 

Prof. Dr. Fethi GÜNGÖR
Faculty of Humanities and Social Sciences, Department of Social Work,
Yalova University – Türkiye
He graduated from Marmara University Faculty of Theology in 1986. He completed his MA in Tafseer at Marmara University in 1990 and his doctorate in sociology in 2004 at Istanbul University.
His works on family, civil society, human rights, migration and refuge. He published monthly journals on civil society, Qur'an research and the Caucasus. He is the founding editor of the peer-reviewed scientific Journal of Yalova Social Sciences.
He uses Arabic, Ottoman, Circassian (advanced), English, Persian (good) and Russian (elementary level) languages.

Kurum

YALOVA ÜNİVERSİTESİ

Yayınlar

0

ATIF

0

FAVORİ

0

ATIF

0

FAVORİ
Çocuk Hakları ve Uygulama Stratejileri Bağlamında Sokakta Çalıştırılan Çocuklar
Yazarlar: Fethi GÜNGÖR , Yasin ERDURAK
Yayın Bilgisi: 2016 , Yalova Sosyal Bilimler Dergisi
DOI: 10.17828/yalovasosbil.288237
ATIF 2 FAVORİ 0

2

ATIF

0

FAVORİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.