Mehmet Şahin AKINCI Doç. Dr. ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ
Yayın 6 Hakemlik 9 CrossRef Atıf 5 TR Dizin Atıf 1
6 Yayın
9 Hakemlik
5 CrossRef Atıf
1 TR Dizin Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Müzik Eğitimi Müzik Klasik Türk Müziği ( Sanat Müziği ) Klasik Batı Müziği Yorumculuk Opera Şarkıcılığı ve Rejisörlüğü Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Biyografi

1983 yılında Isparta’da doğdu. Müzik eğitimine 1997 yılında girdiği Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ nde başladı. Lise eğitimi boyunca okul içi ve dışındaki çeşitli konserlerde piyano ve ud çalgıları alanlarında solist ve eşlikçi olarak görevler aldı.
2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’ nda ses eğitimi-şan bölümü öğrencisi olarak lisans eğitimine başladı. Lisans eğitimi süresince Prof. Memduh ÖZDEMİR’ in işitme-armoni, Prof. Dr. Nergiz ŞAKİRZADE SARI’ nın piyano, Dr. Tülay EKİCİ ve Doç. Gülcihan ÖZKAN’ ın şan öğrencisi oldu. Lisans eğitimi boyunca bölüm içinde ve dışında düzenlenen şan ve piyano konserlerinde solist ve eşlikçi olarak görevler aldı. Lisans 3. ve 4. sınıfta bireysel piyano ve şan resitalleri verdi. Üniversitedeki eğitimi dışında İzmir TRT Gençlik Korosu’nda, İzmir Devlet Opera-Balesi Oda Korosu’nda ve İz-Sanat oda Korosu’nda korist eğitimleri alarak bu koroların konserlerinde korist oldu. Ayrıca lisans eğitimi boyunca İzmir Devlet Opera ve Balesi solist ve korist sanatçılarından şan dersleri aldı. 2005 yılında lisans bölüm birincisi olarak mezun oldu. Lisans mezuniyetinden hemen sonra Özel Maria Rita Epik Müzik Okulu’nda Piyano Öğretmeni olarak çalışmaya başladı. 2006 Şubat ayında ise MEB’ na kadrolu müzik öğretmeni olarak atandı ve çalışmaya devam etti.
Askerlik görevini tamamladıktan sonra müzik öğretmenliği görevi devam ederken 2009 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ses eğitimi-şan bölümü öğrencisi olarak yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında ayrıca tez danışmanı olan Prof. Dr. Nurdan KIZILDELİ SALIK’ tan şan dersleri aldı. 2009-2010 ve 2010-2011 Eğitim Öğretim yıllarında aynı bölümde lisans seviyesinde öğretim elemanı olarak Bireysel Ses Eğitimi, Anadal Şan eğitimi ve Koro dersleri verdi. Yüksek lisans eğitimi boyunca şan resitalleri verdi ve düzenlenen konserlerde piyano eşlikçisi olarak görevler aldı. 2011 yılında yüksek lisans eğitiminden mezun oldu. Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği birikimi ve eğitiminden dolayı çeşitli belediye kültür sanat topluluklarında solist ve enstrumanist olarak görevler aldı.
2009-2012 yılları arasında Isparta Gençlik Merkezi Çocuk Korosu’ nun ve Burdur Belediyesi Çocuk Korosu’ nun şefliğini ve eğitimciliğini yapmıştır. 2012-2019 yıllarında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitim Anabilim Dalı’ nda Ses Eğitimi ve Koro alanlarında Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Kendi özel topluluğu olan Baibü Çoksesli Koro Topluluğu Danışmanlığını ve çalıştırıcılığını sürdürmüştür. Çoksesli Koro çalışmalarının ürünlerini yurt içinde ve yurt dışında çeşitli festivallerde sunmuştur. 2013 Yılında aynı üniversitenin Eğitim bilimleri Enstitüsünde Doktora Programı öğrencisi olarak eğitimine başlamıştır ve 2017 Eylül ayında mezun olarak doktor ünvanını almıştır. Doktora eğitiminde Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tülin MALKOÇ’ tan şan dersleri almıştır ve düzenli olarak şan konserleri vermeye devam etmektedir (Konser kayıtları Şahin AKINCI youtube sayfasında mevcuttur). 2019 Nisan ayından itibaren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’nda Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaya başlamıştır ve ayrıca aynı bölümde anasanat dalı başkanlığı görevini sürdürmektedir.
14 yıllık meslek hayatı boyunca okul öncesi 4 yaştan itibaren lisans son sınıf seviyesi de dahil olmak üzere tüm öğrencilerle çalışma deneyimine sahiptir. Bir müzik eğitimcisinin olabildiğince geniş yelpazede eğitimcilik yapması gerekliliğine olan inancından dolayı uzmanlık alanı olan Klasik Batı Müziği şan-ses-koro-opera eğitimi dışında piyano eğitimi, uluslararası önemli müzik eğitimi yöntemleri olan Kodaly ve Orff-Schulwerk müzik eğitimine oldukça fazla önem vermiştir. Sertifikalı eğitimler ve kurslara devam ederek müziksel anlamda gelişimini sürdürmektedir. Bunların dışında Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği alanlarında da çalgılar çalabilmekte, çalıştırıcılık ve çalışmalar yapabilme deneyimine sahiptir. Haziran 2018 de öğrenci koçluğu eğitimini tamamlamış ve öğrenci koçluğu sertifikasını, Şubat 2019 da Anadolu Üniversitesi Türk Müziği E Sertifika Programını Tamamlamış Sertifikasını almıştır.
ÇALIŞMA TECRÜBESİ: *Özel Maria Rita Epik Müzik Okulunda bir eğitim dönemi(Piyano
Öğretmeni)
* 6.5 yıl Milli Eğitim Bakanlığında Müzik Öğretmeni
* 2 yıl Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’ nde Öğretim Elemanı (Müzik öğretmenliği ile eş zamanda) * Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar
Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalında Öğretim Görevlisi

*Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı Doç. Dr, (devam etmekte).

* Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümlerinde Müzik Öğretimi derslerini yürütmüştür.

23 Şubat 2023 tarihinde Doçentlik ünvanını almıştır.

Kurum

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

Yayınlar

0

ATIF

0

FAVORİ

238

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI

1

ATIF

0

FAVORİ

210

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI

0

ATIF

0

FAVORİ

233

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI

2

ATIF

0

FAVORİ

765

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI

1

ATIF

0

FAVORİ

918

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI

1

ATIF

0

FAVORİ

1418

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.