ISSN: 2536-4421
Başlangıç: 2016
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Nilgün SAZAK
Kapak Resmi
       

Çevrimiçi Müzik Bilimleri Dergisi yılda iki kere (Haziran - Aralık) yayınlanan hakemli bir dergidir. Müzik Bilimleri alanına katkı sağlayacak nitelikteki, özgün makalelerin yanı sıra seminer, konferans ve sempozyum değerlendirmelerini yayınlar. Ücretsizdir ve tüm okuyuculara açıktır. Makale göndermek, yayınlamak ücret gerektirmez.

Editör, Hakem ve Yazarların dikkatine;

TR dizin kapsamında 2021 Yılı içerisinde yeni güncellemeler yapılmıştır. Bu güncellemeler maddeler halinde aşağıda listelenmiştir.

1- Yayın politikası:  Dergi yayın süreci ve politikası (açık erişim bilgisi, ücret ve ücretlendirme politikası, makale değerlendirme süresi ve süreci gibi.) güncellenmiştir.

2- Etik İlkeler ve Yayın Politikası: Editör, Hakem ve Yazarlar için ICMJE (International Committee of Medical Journal Editors) tavsiyeleri ile COPE (Committee on Publication Ethics)’in uluslararası standartları ile güncellenmiştir.

3- Yazım Kuralları: Derginin yayın formatı değişmiştir. Güncel format Yazım kurallarında yer almaktadır. Kaynak gösteriminde ise APA7 stiline geçiş yapılmıştır.


Araştırma Makalesi

MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ PROGRAMLARININ MÜZİK TEKNOLOJİLERİ ALANINA İLİŞKİN DERS DURUMLARI

Creative Commons Licence