Zeynep TATLI Trabzon Üniversitesi
Yayın 4 Atıf 4 Hakemlik 12
4 Yayın
4 Atıf
12 Hakemlik

Uzmanlık Alanları

Bilişim Teknolojileri Eğitimi Eğitim Teknolojileri Materyal Geliştirme Öğretim Tasarımı Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

Biyografi

1980 yılında Trabzon’da doğdu. 2002 yılında KTÜ. Fatih Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında lisans derecesini aldı. Aynı yıl Trabzon ili Köprübaşı Merkez İlköğretim Okuluna Bilgisayar Öğretmeni olarak atandı ve mezun olduğu Lisans Alanında Yüksek Lisans eğitimine başladı. 2004 yılında öğretmenlik görevinden ayrılarak KTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. İlköğretim II. kademe bilgisayar ders programına proje tabanlı öğretim yöntemi ile yeni bir yaklaşım başlıklı yüksek lisans tezini 2005 yılında, “Ortaöğretim 9. sınıf kimyasal değişimler ünitesine yönelik sanal kimya laboratuvarı deneylerinin geliştirilmesi, uygulanması ve değerlendirilmesi” konulu doktora eğitimini ise 2011 yılında yine Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde tamamlamıştır. 2011-2018 yılları arası Karadeniz Teknik Üniversitesi, 2018’den beri de Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2020 yılında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında “Doçent” unvanını alan araştırmacının başlıca çalışma alanları sanal laboratuvar, sanal öğrenme ortamları, öğretim tasarımı ve materyal geliştirmedir. TÜBİTAK ve BAP destekli projelerde görev alan araştırmacı evli ve üç çocuk annesidir.

Kurum

Trabzon Üniversitesi
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.