ISSN: 2822-5600
e-ISSN: 2822-5597
Başlangıç: 1976
Yayımcı: Boğaziçi Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Dergisi

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Dergisi Türkiye ve dünyada eğitim alanına katkıda bulunan bilimsel çalışmaların yayımlandığı hakemli bir dergidir. Türkçe ve İngilizce olmak üzere yılda iki kez yayımlanır. Dergide aşağıda sıralanan alanlarda yapılmış kuramsal ya da uygulamalı araştırmalar yayımlanır. Bu alanlar arasında eğitimde psikolojik hizmetler ya da rehberlik ve psikolojik danışmanlık; erken çocukluk ya da okul-öncesi eğitimi; özel eğitim; yetişkin eğitimi; eğitim yönetimi, denetimi, felsefesi, tarihi ve politikaları; fen bilimleri ve matematik eğitimi; yabancı dil eğitimi ve uygulamalı dilbilim; eğitimde kullanılan ölçme, değerlendirme ve araştırma teknikleri; eğitim teknolojisi; eğitimde program geliştirme ve değerlendirme yer alır.

Dergide American Psychological Association (APA) tarafından hazırlanmış olan standartlar benimsenmiştir. Tüm yazılar APA yayım kılavuzunda belirtilen kurallara uygun olarak hazırlanıp gönderilmelidir.  

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Dergisi TR-Dizin (2019'dan itibaren), ERIHPLUS (2021'den itibaren) ve SOBIAD (2021'den itibaren) dizinlerinde taranmaktadır.