ISSN: 2149-3979
e-ISSN: 2651-2718
Başlangıç: 2015
Yayıncı: Gaziantep Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Dergimizin Haziran 2023 sayısı için son makale gönderim tarihi 16 Mayıs; Aralık 2023 sayısı için ise 16 Kasım'dır.


Amaç

İlahiyat Akademi dergisinin (ISSN: 2149-3979-e-ISSN: 2651-2718) amacı, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel niteliklere sahip çalışmaları yayımlamak suretiyle ilahiyat ve sosyal bilimler alanına katkı sağlamaktır. Bu itibarla üst düzey ilmi nitelikteki çalışmaların yayımlandığı uluslararası süreli bir yayın organıdır.
Kapsam
İlahiyat Akademi dergisi, dini araştırmalar alanına dair (Sosyal ve Beşeri Bilimler/Din) makale, kitap kritiği ve sempozyum değerlendirmesi gibi çalışmaları yayınlamaktadır.
Yayın Periyodu
İlahiyat Akademi dergisi, Haziran ve Aralık aylarında yılda iki sayı olarak Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından yayımlanan uluslararası bir süreli yayın organıdır.
Hedef Kitlesi
İlahiyat Akademi dergisinin hedef kitlesi, Temel İslam Bilimler, Felsefe ve Din Bilimleri, İslam Tarihi ve Sanatları ve Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Eğitimi alanlarında araştırmalarını sürdüren profesyoneller ile bu alana ilgi duyan öğrenciler, okurlar ve kurumlardır.
Telif Hakkı
İlahiyat Akademi Dergisinde yayımlanan çalışmaların telif hakları yazarlarına aittir. Yazarlar gönderdikleri fikri eserin, İlahiyat Akademi Dergisi tarafından Creative Commons Atıf-GayrıTicari 4.0 Uluslararası (CC BY-NC 4.0) lisansı ile yayımlamasına izin verirler.


İlahiyat Akademi Dergisi Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY NC) ile lisanslanmıştır.