e-ISSN: 2791-7045
Başlangıç: 2021
Yayımcı: Mustafa Durmuş
Kapak Resmi
 

Uluslararası Türkçe Öğretimi Araştırmaları Dergisi (UTÖAD), "Aralık 2024" sayısı makale gönderimine kapanmıştır. 2025 yılı başvuruları için hakemlik süreçleri DergiPark üzerinden gerçekleştirilecektir.

UTÖAD, Türkçenin yabancı dil, ikinci dil, ana dili olarak öğretimi ile iki dillilere ve Türk soylulara öğretimi alanlarında özgün kuramsal ve uygulamalı araştırma makalelerine, raporlara, yayın ve bilimsel etkinlik tanıtma-değerlendirme yazılarına yer veren uluslararası hakemli ve bilimsel bir dergidir.


UTÖAD, yılda iki kez sadece elektronik olarak yayımlanmakta, bununla birlikte akademik Türkçe ve özel alan Türkçesi gibi belirli konularda özel sayılar hazırlamaktadır.

Uluslararası Türkçe Öğretimi Araştırmalar Dergisi (UTÖAD) - International Journal of Research in Teaching Turkish (IJRTT)

  • E - ISSN (Online): 2791-7045
  • Adres: Hacettepe Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü 06532 Beytepe / Ankara
  • Tel: +90 554 798 28 64
  • E-posta: utoadergisi@gmail.com
  • Yayın Dili: Türkçe / İngilizce
  • Yayınlanma Ayları: Haziran / Aralık

2024 - Cilt: 4 Sayı: 1

Gizlilik Beyannamesi

Uluslararası Türkçe Öğretimi Araştırmaları Dergisi (UTÖAD), kişisel bilgilerinizi doğrudan sizin girdiğiniz bilgiler yardımı ile topluyor. Dergi yönetim sistemine girilen isim ve elektronik posta adresleri gibi kişisel bilgiler, yalnızca derginin bilimsel amaçları doğrultusunda kullanılacaktır. Bu bilgiler başka bir amaç veya bölüm için kullanılmayacak olup üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır.