Burak BAŞKAN Dr. Öğr. Üyesi ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Yayın 2 Hakemlik 8 CrossRef Atıf 0
2 Yayın
8 Hakemlik
0 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Söylem Çözümlemesi Siyaset Felsefesi Siyaset Bilimi Karşılaştırmalı Siyasi Hareketler Siyasal Akımlar ve Siyasal Düşünce Tarihi Siyasal İletişim Siyaset Bilimi Metodolojisi Toplumsal Cinsiyet Uluslararası Siyaset Türk Siyasal Hayatı

Biyografi

2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. 2012'de İngiltere’de Southampton Üniversitesi‘nde Yönetim Bilimleri alanında pre-master yaptı. Eylül 2013’te İngiltere’de Sheffield Üniversitesi‘nde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi aldı. Eylül 2018’de İngiltere’de Sheffield Üniversitesi‘nde Siyaset Bilimi alanındaki doktora çalışmalarını tamamlayarak ‘doktor’ ünvanını almaya hak kazandı. Sheffield Üniversitesi‘nden doktora derecesini almasının ardından akademik kariyerine Mart 2019’da Erzurum Teknik Üniversitesi‘nde başladı. Halen Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde ‘Dr. Öğr. Üyesi’ olarak görev yapmakta ve ‘Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalı Başkanlığı’ görevini sürdürmektedir. Siyaset, sosyoloji, felsefe, uluslararası ilişkiler ve ekonomi alanlarındaki köşe yazıları çeşitli gazete ve dergilerde yer bulmaktadır. İleri seviyede İngilizce, başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir. 

Kurum

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.