e-ISSN: 2147-1185
Başlangıç: 2012
Yayın Aralığı: 3 Ayda 1
Yayıncı: Mustafa Süleyman ÖZCAN
Kapak Resmi
       

Değerli Akademisyenler !
“İnsan ve Toplum Bilimleri Araştırmaları Dergisi [itobiad] yılda dört kez yayınlanan hakemli, akademik uluslararası alan indeksli bir dergidir. itobiad’da yayınlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir. Yayın dili Türkçe olmakla beraber diğer dillerde de yapılan çalışmalar kabul görmektedir. Dergide yer alan yazıların telif hakları yazarlarına aittir. Yazarlar gönderdikleri fikri eserin, İnsan ve Toplum Bilimleri Araştırmaları Dergisi tarafından Creative Commons Atıf-GayrıTicari 4.0 Uluslararası (CC BY-NC 4.0) lisansı ile yayımlamasına izin verirler. Kişileri ayrıştırıcı, kin ve nefrete sürükleyici yazılar dergiye kabul edilmemektedir. Yazıların yayınlanıp yayınlanmamasından yayın kurulu sorumludur."

Değerli Akademisyenler !
Dergimize göndermiş olduğunuz çalışmalarınızın değerlendirme süreci 2-4 ay arasında değişmektedir. Bazı ekstra durumlarda bu süre uzayabilmektedir. Çalışmanızın ilgili sayının yayınlanmasından en az iki (2) ay önce dergiye gönderilmesine dikkat ediniz. Süreci olumlu neticelenen araştırmalarınız Editörler Kurulu kararına göre sene içerisindeki sayılar için yayın sırasına alınmaktadır.  Bu konuda ısrarcı olmamanızı istirham ediyoruz. Makalelerinizin en fazla üç (3) yazarlı olmasına dikkat ediniz.
Dergimizde makalesinin yayınlanmasına karar verilen yazarlarımızdan çalışmasını takdim etmesi için 10-15 dk arası video kaydı talep etmekteyiz. Kurallar, Yazarlarımıza ayrıca mail olarak iletilecektir.
Makale Gönderim Tarihi: Başlangıç: 1 Ocak 2023 Bitiş: 30 Nisan 2023

2022 - Cilt: 11 Sayı: 4

Araştırma Makalesi

25. Fuzûlî’de Ölüm ve Sonrası

Instagram

Twitter

Facebook

YouTube

İnsan ve Toplum Bilimleri Araştırmaları Dergisi  Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY NC) ile lisanslanmıştır. 

Türkiye İlahiyat Araştırmaları Dergisi, İtobiad kapsamındadır.