e-ISSN: 2667-4750
Başlangıç: 1992
Yayın Aralığı: 4 Ayda 1
Yayıncı: Selçuk Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi (SUSBED) Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç defa yayınlanan uluslararası hakemli bir dergidir. SUSBED’de işletme, iktisat, iletişim, tarih, edebiyat, uluslararası ilişkiler, hukuk başta olmak üzere sosyal bilimler alanında yapılmış araştırmalara yer verilmektedir.


Makale Gönderiminde Dikkat Edilecek Hususlar için tıklayınız

  Dergimiz APA 7 sistemine geçmiştir. Yayınlanması için dergimize gönderilen bütün çalışmaların APA 7 sistemine göre hazırlanması gerekmektedir. Referans gösterim sistemi ile ilgili ayrıntılı bilgiye APA 7 resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Makalelerin metin içi atıflar ve kaynakçalarının Endnote veya Microsoft Word Office vb. gibi referans araçları ile APA 7'ye göre düzenlenmiş olarak gönderilmesi zorunludur. Kaynakça düzeni uygun olmayan, statik metne dönüştürülen, el ile oluşturulan referans ve kaynakçanın yer aldığı metinler yazara iade edilir.

Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi  49.sayısı için Yayın Kurulu’nun 20.10.2022 tarihli yayın kurulu kararları için tıklayınız.


Not: Makale gönderiminde "makale şablonunu" kullanınız. (Makale şablonuna göre yüklenmeyen makaleler yazarlarımıza iade edilecektir.)


Etik kurul onayı gerektirmeyen çalışmalar için, yazarlar word'te hazırladıkları dilekçeyi sisteme yükleyebilirler.

2022 - Sayı: 49


24108  24107

Bu eser Creative Commons Alıntı-GayriTicari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.