e-ISSN: 2822-5236
Başlangıç: 2022
Yayın Aralığı: 6 Ayda 1
Yayıncı: Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Bölge Çalışmaları Dergisi, çift hakemli değerlendirme sürecine sahip ve yılda iki kez (Haziran-Aralık) internet ortamında yayımlanan uluslararası ve akademik bir dergidir. Dergi, orijinal ve alana belirgin katkı sağlayacak çalışmaları yayımlamak suretiyle bölge uzmanlarının akademik çalışmalarına ev sahipliği yapmayı hedeflemektedir. Disiplinlerarası bir bakış açısını önceleyen Bölge Çalışmaları Dergisi, dünyanın farklı bölgelerini, sosyal, ekonomik, siyasal ve kültürel açılardan inceleyen çalışmaları kabul etmektedir. Dergide, Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Arapça dillerinde özgün akademik çalışmalara yer verilmektedir. 

-Bölge Çalışmaları Dergisi'nde yayınlanan eserler açık erişimlidir ve Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

-Değerlendirme sürecinde, çift-kör hakemlik (double-blind peer review) politikası uygulanmaktadır.

-Yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 


Makale Gönderim Tarihi: Başlangıç: 2 Ocak 2023 Bitiş: 1 Mayıs 2023

Bilgilendirme

Bölge Çalışmaları Dergisi'nde yayınlanan eserler açık erişimlidir ve Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Okurlar, ticari bir amaçla kullanmamak ve gerekli olan hallerde atıfta bulunmak şartıyla, yazarların veya yayıncının izni olmaksızın Dergide yayınlanan eserlerin tam metinlerini okuyabilir, metinleri indirebilir, kopyalayabilir veya çoğaltabilirler.


Creative Commons Lisansı
Bölge Çalışmaları Dergisi Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.