e-ISSN: 2757-8429
Başlangıç: 2020
Yayıncı: Bayram KANCA
Kapak Resmi
       
Avrasya Turizm Araştırmaları Dergisi (ATA Dergisi), 2020 yılı itibariyle yayın hayatına başlayan, bilimsel, hakemli bir dergi olup 2021 yılından itibaren yılda iki defa TÜBİTAK ULAKBİM DergiPark sistemi kullanılarak yayımlanmaktadır. ATA Dergisi, turizm disiplini veya çalışma konusu ve(ya) uygulaması “turizm” olan disiplinlerarası çalışmalara yer vererek hem ulusal hem de uluslararası turizm disiplinini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Böylece dergimizin yayın hayatı boyunca turizm disiplininin gelişimi başta olmak üzere, turizm sektöründeki ve(ya) alanındaki uygulayıcılara bilimsel katkı sağlamak ve turizm sektörünün bilim ışığında gelişmesine destek olmak amaçlanmaktadır. Derginin yayın kapsamında; Turizm İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Rekreasyon Yönetimi, Kültür, Muhasebe ve Finans alanındaki çalışmalar başta olmak üzere, çalışma konusunun ve(ya) uygulamasının “turizm” ile ilgili olması şartıyla, disiplinlerarası, kuramsal, ampirik ve(ya) turizm sektöründen örnek olaylar türünde çalışmalar yer almaktadır. 

Duyurular

Özel Sayı: Türk Turizminin Geçmiş ve Gelecek Yüzyılı

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıldönümü vesilesiyle Türkiye'nin turizm sektörünü inceleyen çalışmalar için özel bir sayı yayınlama kararı aldık. Türkiye'de turizm sektörünün son 100 yılını inceleyen/değerlendiren her alanda yapılan çalışmalar ile gelecek 100 yıl için ufuk açacak çalışmalar bu sayımızda değerlendirilecektir. Sayının Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıldönümünde yayımlanması öngörülmektedir. Bu tarihten önce süreci biten ve ilgili sayıda yayımlanması planlanan çalışmalar erken görünümde yayımlanacaktır.

Avrasya Turizm Araştırmaları Dergisi yayıncı Bayram KANCA tarafından CC BY-NC-SA 4.0 cc.svg?ref=chooser-v1by.svg?ref=chooser-v1nc.svg?ref=chooser-v1sa.svg?ref=chooser-v1 ile lisanslanmıştır.