e-ISSN: 2148-2292
Founded: 2013
Period: Quarterly
Publisher: Hakan YILMAZ
Cover Image
       

Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi, başta Azerbaycan Milli İlimler Akademisi olmak üzere birçok ülkenin saygın bilim, araştırma ve eğitim kurumlarıyla ortak yayın, araştırma ve işbirliği protokollerine sahip uluslararası bilimsel bir yayın kuruluşudur.  Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi, 2013 yılında yayın hayatına başlamış olup, yılda dört kez (Mart-Haziran-Eylül-Aralık aylarında) yayımlanan uluslararası hakemli elektronik bir dergidir. Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi, bilimsel inceleme ve araştırmaları insanlara ulaştırmanın insanlığın bilgi potansiyelini arttıracağı ilkesine olan inancı dolayısıyla makalelerine açık erişim sağlamaktadır. Bu bağlamda Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi, BOAI'nin (Budapest Open Access Initiative) "açık erişim" tanımına uygun olarak, okuyucularına makaleleri okuma, indirme,  kaynak gösterme koşuluyla kopyalama, dağıtma, yazdırma ve  tam metinlerine bağlantı yapma izni vermektedir. Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi'nde yayımlanan tüm makaleler, Creative Commons Alıntı 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Submission Date: Start: August 12, 2021 End: December 25, 2022

2022 - Volume: 9 Issue: 3 - Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi / Academic Journal of History and Idea

Research Article

9. Səfəvilər Dövründə Məktəblər

Research Article

22. Pezdevî’de İnsan Fiilleri

Research Article

27. Understanding Karabakh Through the Eyes of Women

По всем вопросам приема статей и выпуска очередных номеров обращаться в редакцию соответствующего журнала


Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi'nde yayınlanan tüm makaleler, Creative Commons Alıntı 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. 

Материалы доступны по лицензии Creative Commons «Attribution» («Атрибуция») 4.0 Всемирная.  Указание авторства и ссылка на журнал обязательны.

*Международный рецензируемый электронный журнал, издаваемый в январе, марте, июне и сентябре

*Aralık, Mart,  Haziran ve Eylül  Aylarında Yayımlanan Uluslararası Hakemli E- Dergi

*International  Peer-Reviewed E-Journal, Published in December, March, June  and  September.

   ©  ATDD Tüm Hakları Saklıdır