Öğr. Gör. Dr. Burcu KARAFİL, lisans eğitimini 2007 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini 2015 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında tamamlayan KARAFİL, doktora eğitimini ise 2022 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında tamamladı. 2009-2011 yılları arasında Kapadokya Meslek Yüksekokulunda ve 2011-2017 yılları arasında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde İngilizce Okutman olarak görev yaptı. 2017 yılından bu yana Yalova Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda görev yapmaktadır. Öğr. Gör. Dr. Burcu KARAFİL’in ulusal ve uluslararası dizinlerde taranan dergilerde yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. Araştırma alanları arasında program geliştirme, öğrenme ve öğretme yöntemleri ile yabancı dil öğretimi yer almaktadır.