e-ISSN: 2602-2850
Başlangıç: 1992
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Dokuz Eylül Üniversitesi
Kapak Resmi
       


Makale başvurularında etik kurul izinlerinin sisteme yüklenmesi ve ORCID bilgisinin verilmesi gerekmektedir.
          Değerli Araştırmacılar,

          Buca Eğitim Fakültesi Dergisi eğitim alanına yönelik olarak hazırlanan bilimsel çalışmalara yer veren hakemli ulusal bir dergidir. Online olarak hazırlanan dergimiz Haziran ve Aralık olmak üzere yılda iki sayı yayımlanmaktadır.  Dergide Eğitim Bilimleri ve Alan Eğitimi alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel niteliklere sahip makaleler yayınlanmaktadır. Dergide Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde makaleler kabul edilmektedir. Dergi SOBIAD ve OAJI  tarafından indekslenmektedir.

          Buca Eğitim Fakültesi Dergisi, eğitimin farklı alanlarında bilimsel etik ve geleneklere göre hazırlanmış özgün görgül araştırma makaleleri ile derleme, meta-analiz ve deneysel çalışmaları kabul etmektedir. İlgili yazım ve makale gönderme kurallarına ilgili başlıklardan ulaşabilirsiniz.

          Dergimizin 1992-2005 yılları arasında yayınlanan sayılarına linkten ulaşabilirsiniz.


          Bu dergi Creative Commons'ın Atıf-GayriTicari-AynıLisanslaPaylaş 4.0 Uluslararası lisansı ile lisanslanan ve 12 Eylül 2012 tarihli "Budapeşte Açık Erişim Girişimi"ni kabul eden ve destekleyen açık erişimli bir dergidir. Dergimiz için herhangi bir makale işlem ve gönderim bedeli bulunmamaktadır.


          Dergimize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

 

Prof. Dr. Aslı UZ BAŞ

Buca Eğitim Fakültesi Dergisi Editörü

2021 - Sayı: 51

Dizinler

SOBIAD

logo-minik.png

OAJİ

20790