Dilan ÇİFTÇİ Doç. Dr. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü
Yayın 18 Atıf 0 Hakemlik 15
18 Yayın
0 Atıf
15 Hakemlik

Uzmanlık Alanları

Gazetecilik ve Medya Çalışmaları Siyasal İletişim Sosyal Medya Çalışmaları İletişim Kuramları Toplumsal Cinsiyet İletişim Sosyolojisi

Biyografi

Doç. Dr. Dilan Çiftçi 2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde üniversite eğitimine ÖSS tam başarı bursu ile başladı. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2010 yılında yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Lisans Bitirme Tezi Konusu: The Evaluation of Socio-political Change in Turkey between 1960 and 1980’dir. 2011 yılında Avrupa Birliği’nin ‘Kıbrıs Türk Toplumuna Yönelik AB Mali Yardım Programı’ kapsamındaki burs programına başvurarak başarılı olmuştur. Çiftçi, alanında o yılın Avrupa en iyi İletişim Enstitüsü olan ve dünya genelinde 7. Sırada bulunan Amsterdam Üniversitesi’nde yüksek lisansa başladı. 2012 yılında Amsterdam Üniversitesi’nde (Universiteit van Amsterdam) İletişim Bilimleri: Siyasal İletişim alanında yüksek lisansını tamamladı. Yüksek Lisans Tez Konusu: ‘Peace Journalism and News Coverage on the Annan Plan Referendum: The Role of Framing the Conflict Issues and Negotiation Process’dir. Çiftçi, 2013 yılında Dr. Suat Günsel bursu ile doktora eğitimine başladı. 2017 yılında doktora eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Medya ve İletişim Çalışmaları Anabilim dalında tamamlayan Dilan Çiftçi’nin doktora tez konusu şu şekildedir: Collective Memory and Media: The Case of the Missing Persons Issues in Cyprus. 2013-2020 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi’nde çalışan Dilan Çiftçi, 2018 yılında Medya ve İletişim Çalışmaları alanında  Yrd. Doç. Unvanını, 2020 yılında ise Doçent unvanını almaya hak kazanmıştır. Çiftçi, Ekim 2020'den itibaren Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesinde görev almaktadır.  Doç. Dr. Dilan Çiftçi’nin uzmanlık alanı Siyasal İletişim ve Barış Araştırmaları olup bu alanda yayınları bulunmaktadır. 2014 ve 2018 yılları içerisinde pek çok uluslararası konferansta bildiri sunan ve o tarihlerden bu yana Web of Science, Scopus ve uluslararası hakemli dergilerde makaleleri yayınlanan ve uluslararası kitap bölümü yazarlığı bulunan Çiftçi, pek çok mesleki ve bilimsel kuruluşlarda da görev almaktadır.

Kurum

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü

Yayınlar

0

ATIF

0

FAVORİ

0

ATIF

0

FAVORİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.