e-ISSN: 2791-9420
Başlangıç: 2021
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: İletişim ve Toplum Araştırmaları Merkezi (İTAM) Derneği
Kapak Resmi
       

Sayın Yazarlar,
Dergi şablonumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı stili Century Schoolbook, 12 Punto ve Satır Aralığı 1 olacak şekilde şablon kullanılarak çalışmalarınızı düzenleyebilirsiniz. Dergimize çalışma gönderirken:

  •  Telif Hakkı Devir Formu(Buradan İndirebilirsiniz)
  •  İThenticate üzerinden alınan benzerlik raporu,
  • Yazar/yazarların bilgileri olduğu dosya, 
  • Etik kurul onayı gerektiren çalışmalar için Etik Kurul Onay Belgesi, çalışma ile birlikte yüklenmelidir.

Yüklenen çalışmanın iThenticate benzerlik oranı en fazla % 20 olmalıdır. Ayrıca çalışma gönderirken yazar isimleri ve bilgileri eklenmemelidir. 

The Journal of Communication and Social Studies (İletişim ve Toplum Araştırmaları Dergisi), 2021 yılının Ocak yayın hayatına başlamıştır. Belirlenen yayın ilkeleri ve yazım kurallarına uygun kaleme alınmış ve hakem değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlamış, Türkçe ve İngilizce çalışmalara yer vermektedir. Yayın Kurulunun, yayın ve yazım kurallarına uymayan yazıları yayınlamama veya düzeltilmek üzere yazara iade etme yetkisine sahip olduğu dergide yayınlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir. The Journal of Communication and Social Studies (İletişim ve Toplum Araştırmaları Dergisi)'ne gelen çalışmalar iThenticate programında benzerlik taramasından geçirilerek kontrol edilmektedir.