Çağrı ÇOLAK Dr. Öğr. Üyesi Trabzon Üniversitesi
Yayın 9 Atıf 3 Hakemlik 3
9 Yayın
3 Atıf
3 Hakemlik

Uzmanlık Alanları

Kamu Yönetimi Anayasa ve Siyasal Kurumlar Katılım ve Yönetişim Kentsel / Yerel Siyaset Hükümet Sistemleri Kamu Politikası Siyasal Seçimler

Biyografi

1990 yılında Trabzon’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında 2014’te yüksek lisans, 2020’de ise doktora eğitimini tamamladı. 2015-2020 yılları arasında söz konusu anabilim dalında “Araştırma Görevlisi” olarak çalıştı. 2021 yılından itibaren Trabzon Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde “Dr. Öğr. Üyesi” unvanıyla görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babası olan ÇOLAK’ın; kamu yönetimi, katılım ve yönetişim, kentsel / yerel siyaset, anayasa ve siyasal kurumlar, kamu politikası, Türk idare tarihi ve Türk siyasal hayatı alanlarında yayımlanmış çok sayıda akademik çalışması bulunmaktadır.

Kurum

Trabzon Üniversitesi

Yayınlar

0

ATIF

0

FAVORİ

0

ATIF

0

FAVORİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.