Ahmet Salih ŞİMŞEK Dr. Öğr. Üyesi Ahi Evran Üniversitesi
Yayın 6 Hakemlik 29 CrossRef Atıf 0 TR Dizin Atıf 36
6 Yayın
29 Hakemlik
0 CrossRef Atıf
36 TR Dizin Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Ölçme ve Değerlendirme İstatistiksel Analiz Ve Uygulamalar Psikolojide Ölçme Teknikleri

Biyografi

Dr. Ahmet Salih Şimşek, lisans öğrenimini 2009 yılında Erciyes Üniversitesi Matematik programında tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini Ankara Üniversitesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’nda 2012 yılında almıştır. Ankara Üniversitesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’nda 2017 yılında doktorasını almıştır. Şimşek, Ağustos 2010 ile Eylül 2017 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Arş.Gör. olarak çalıştıktan sonra Eylül 2017 tarihinde Dr.Öğr.Üyesi olarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesinde göreve başlamış ve halen çalışmaktadır. Doktora sonrası çalışmaları için 2019 yılında University of Twente (Department of Learning, Data-Analytics and Technology) bünyesinde misafir araştırmacı olarak çalışmıştır. Araştırmacı, eğitimde ve psikolojide ölçme araç ve yöntemlerinin geliştirilmesi konusunda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. Özel olarak bilgisayarlı bireyselleştirilmiş testlerin geliştirilmesi, psikometrik özelliklerin ölçülmesinde kullanılacak araç ve yöntemlerin karşılaştırılması, hibrit öğretim yöntemi için öğrenci başarısının değerlendirilmesi konularına ilgi duymaktadır. Lisans ve lisansüstü düzeyde araştırma yöntemleri, nicel veri analizi ve ölçme değerlendirme derslerini vermektedir.

Kurum

Ahi Evran Üniversitesi

Yayınlar

Validity and Reliability of Turkish Version of Skills Confidence Inventory
Yazarlar: Ahmet Salih ŞİMŞEK , Ezen TAVŞANCIL
DOI: 10.17066/tpdrd.1096008
ATIF 0 FAVORİ 0

0

ATIF

0

FAVORİ
OKULA YABANCILAŞMA ÖLÇEĞİ
Yazarlar: Hüseyin ŞİMŞEK, Celil ABUZAR , Hüseyin YEGİN, Salih ŞİMŞEK , Ali DEMİR
DOI: -
ATIF 0 FAVORİ 0

0

ATIF

0

FAVORİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.