Ahmet Salih ŞİMŞEK Dr. Öğr. Üyesi Ahi Evran Üniversitesi
Yayın 5 Atıf 0 Hakemlik 20
5 Yayın
0 Atıf
20 Hakemlik

Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Ölçme ve Değerlendirme İstatistiksel Analiz Ve Uygulamalar Psikolojide Ölçme Teknikleri

Biyografi

Ahmet Salih Şimşek, 1988 yılında Kırıkkale doğmuştur. Lisans derecesini Erciyes Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünde 2005-2009 yılları arasında tamamlamıştır. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 2011 yılında mezun olmuştur. Lisansüstü eğitimine 2009 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’nda başlamış, 2012 yılında yüksek lisanstan mezun olmuş, 2017 yılında “Becerilere Güven Mesleki İlgi Envanterinin Uyarlanması ve Bilgisayarlı Bireyselleştirilmiş Test Uygulamasının Geliştirilmesi” başlıklı doktora tezini savunarak doktora eğitimi tamamlamıştır. Cumhuriyet üniversitesinde 2010-2017 yılları arasında “Araştırma Görevlisi” olarak görev yapmıştır. Doktora derecesini aldığı 2017 yılında Ahi Evran Üniversitesi’nde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’nda “Dr. Öğretim Üyesi” olarak görev yapmaya başlamış ve halen görevine devam etmektedir. Ulusal/uluslararası akademik dergi ve sempozyumlarda akademik başarı, okula yabancılaşma, devamsızlık gibi eğitim psikolojisi alanındaki çalışmalarının yanında ölçek geliştirme, bilgisayarlı bireyselleştirilmiş test uygulamaları ve madde tepki kuramı konularında yayınlanmış çalışmaları bulunmaktadır. Çeşitli akademik dergilerde hakemlik yapan araştırmacı, KEFAD, CIJE dergilerinde Ölçme ve Değerlendirme alan editörlüğü görevini yürütmektedir. Araştırmacı, başarının ölçülmesi ve başarıyı etkileyen faktörler, ölçek geliştirme ve uyarlama çalışmaları, bilgisayarlı bireyselleştirilmiş test uygulamaları konularında akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Kurum

Ahi Evran Üniversitesi
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.