e-ISSN: 1309-8004
Başlangıç: 2010
Yayıncı: Mersin Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Lokman Hekim Tıp Tarihi ve Folklorik Tıp Dergisi, açık erişimli olarak yayınlayan hakemli ve süreli yayındır, yılda 3 kez yayınlanır. Fen (2013) ve sosyal (2016) alanında TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin kapsamındadır. Uluslararası index olan Index Copernicus ve EBSCO  dizinindedir. Ayrıca SOBİAD, Türk Medline, Türkiye Atıf Dizininde yer almaktadır. Dergi ile yayın yapan yazarlar, Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası lisansı (CC BY-NC 4.0) altında lisanslanan çalışmalarının telif hakkını elinde tutar ve Yayıncıya çalışmayı yayınlaması için münhasır olmayan ticari hak verir. CC BY-NC 4.0 lisansı, orijinal esere uygun şekilde atıfta bulunulması koşuluyla, herhangi bir ortamda sınırsız, ticari olmayan kullanıma, dağıtıma ve çoğaltmaya izin verir.

Dergimiz Mayıs 2015- Haziran 2022 tarihleri arasında DOAJ indexinde yer almıştır. 21.07.2023  tarihinden itibaren tekrar DOAJ indexinde yer almaktadır. 

Atıflarda dergimizin adının "Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Lokman Hekim Tıp Tarihi ve Folklorik Tıp Dergisi" ya da "Mersin University School of Medicine Lokman Hekim Journal of History of Medicine and Folk Medicine" olarak yazılması önemlidir.


Lokman Hekim Dergisi’nin Değerli Okurları,


Derginin 2023 yılına ait üçüncü sayısında yer alan çalışmalar birbirinden değerlidir. Bu sayıda, bir editöre mektup, dört monografi, beş derleme ve 20 araştırma makalesi olmak üzere toplam 30 makale yer almaktadır. Alanında değerli araştırmacılar tarafından yazılan bu makalelerin dergimizin okuyucuları tarafından da beğenilerek okunacağını ve kendi çalışmalarında kaynak olacağını umuyoruz.
Sayın yazarlara ve makalelerin geliştirilmesinde katkısı olan sayın hakemlerimize teşekkür ederiz.
MEÜ Tıp Fakültesi Lokman Hekim Dergisi okuyucularına yararlı olması dileğiyle…

Oya Ögenler

2023 - Cilt: 13 Sayı: 3

Creative Commons Lisansı
                                                                            Bu Dergi Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License ile lisanslanmıştır.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin süreli bilimsel yayınıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.  Makalelerin sorumlulukları yazarlara aittir 

Kapak 

Ayşegül Tuğuz

İlter Uzel’inDioskorides ve Öğrencisi adlı eserinden 

Adres

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik  Anabilim Dalı Çiftlikköy Kampüsü

Yenişehir/ Mersin