Ekmel GEÇER Doç. Dr. Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Yayın 15 Atıf 1 Hakemlik 21
15 Yayın
1 Atıf
21 Hakemlik

Uzmanlık Alanları

Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Sosyal Medya Çalışmaları İletişim Çalışmaları İletişim Psikolojisi Örgüt ve Grup İletişimi Yönetim Psikolojisi Siyaset Bilimi Siyasal İletişim Siyaset Psikolojisi Siyaset Sosyolojisi Sosyal Psikoloji Kültürel Psikoloji

Biyografi

2004’te Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Ekmel Geçer, 2007 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Türkiye’de Popüler Kültür ve Medya” teziyle Din Psikolojisi alanında Master derecesi aldı.
Bir süre özel sektörde iletişim departmanlarında çalışmasının akabinde “medya ve iletişim” çalışmaları için İngiltere’ye gitti. 2009 yılında Leicester Üniversitesi Yeni Medya, Demokrasi ve Yönetim bölümünde “siyasal iletişim” teziyle ikinci yüksek lisans derecesini aldı.
Doktorasını 2014’te Loughborough Üniversitesi gazetecilik ve medya bölümünde “Türkiye’de Medya ve Demokrasi: Kürt Meselesi” teziyle bitiren Ekmel GECER, bir yandan “bağımsız gazetecilik” yapmaya devam etti. Ekmel Geçer’in haber ve yazıları Leicester Mercury (İngiltere), Radikal, Star, Taraf gibi ulusal/yerel gazetelerde ve haber sitelerinde; makale, röportaj ve şiirleri Türkiye’deki birçok dergide yayımlandı. BBC başta olmak üzere çeşitli radyo ve TV programlarına da katılımcı olarak iştirak eden Ekmel Geçer; akademik ilgi alanları olan, siyasal iletişim, demokrasi, politika ve medya ilişkisi, iletişim psikolojisi, haber sosyolojisi ve gazetecilik konularında Amerika, Belçika, İngiltere, İspanya, İsveç, gibi birçok ülkede konferanslar verdi ve makaleler yazdı.
Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesindeki dört yılın ardından (2015-2019), Sağlık Bilimleri Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyeliği devam eden Geçer, yarı zamanlı olarak da Şehir Üniversitesi, İbni Haldun Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Avrupa Araştırmaları Enstitüsünde dersler verdi. Bu arada, gazetecilik ve medya çalışmalarında doçent unvanını aldı. Yazarın Medya ve Popüler Kültür: Diziler, Televizyon ve Toplum (Okur Kitaplığı-İstanbul), Türkiye Medyasını Anlamak: Demokratik Bir Yapı Mümkün mü? (Kolektif Kitap-İstanbul) isimli iki kitabı 2013’te; Gerçekliğin Paradoksal Yenilgisi (Okur Kitaplığı-İstanbul), adlı üçüncü kitabı ise 2018’te ve Sosyal Medya ve İletişim Psikolojisi adlı kitabı da 2019 Aralık ayında raflardaki yerini aldı. Geçer; şu sıralar ayrıca Türkiye’de yayımlanacak olan Sosyal Psikoloji; Kültürlerarası İletişim ve Ötekileştirme: Türkiye Pratikleri ve İngiltere’de neşredilecek olan Media, Power and Politics: The Turkish Case adlı üç eseri üzerinde çalışmaktadır.

Arapça, İngilizce ve Kürtçe bilen Ekmel Geçer evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kurum

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Popüler Yayınları

Medya, Siyaset ve Demokrasi: Eleştirel Bir Perspektif
Yazarlar: Ekmel GEÇER
Yayın Bilgisi: 2018 , Erciyes İletişim Dergisi
DOI: 10.17680/erciyesiletisim.421475
ATIF 0 FAVORİ 1

0

ATIF

1

FAVORİ

Yayınlar

0

ATIF

0

FAVORİ
Medya İçeriğinin Psikolojisi: Kuramsal Bir Altyapı
Yazarlar: Ekmel GEÇER
Yayın Bilgisi: 2019 , TRT Akademi
DOI: -
ATIF 0 FAVORİ 0

0

ATIF

0

FAVORİ
Kadın Hakları ve Algısının İdeolojik Örüntüsü: KADEM Örneği
Yazarlar: Ekmel GEÇER , Esra KIYMAZ
Yayın Bilgisi: 2019 , İnsan ve İnsan
DOI: 10.29224/insanveinsan.458413
ATIF 0 FAVORİ 0

0

ATIF

0

FAVORİ
Medya, Siyaset ve Demokrasi: Eleştirel Bir Perspektif
Yazarlar: Ekmel GEÇER
Yayın Bilgisi: 2018 , Erciyes İletişim Dergisi
DOI: 10.17680/erciyesiletisim.421475
ATIF 0 FAVORİ 1

0

ATIF

1

FAVORİ

0

ATIF

0

FAVORİ
Popüler Kültür, Politika ve Din: Prime-Time ya da Selfie Dindarlığı
Yazarlar: Ekmel Geçer
Yayın Bilgisi: 2018 , İnsan ve İnsan
DOI: 10.29224/insanveinsan.398459
ATIF 0 FAVORİ 0

0

ATIF

0

FAVORİ
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE’ HABERCİLİĞİNDE ÇERÇEVELEME: FİLİPİNLER ÖRNEĞİ
Yazarlar: Ekmel GEÇER , Krizza Janica MAHİNAY
Yayın Bilgisi: 2018 , Akademik İncelemeler Dergisi
DOI: 10.17550/akademikincelemeler.357562
ATIF 1 FAVORİ 0

1

ATIF

0

FAVORİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.